Nabízené Služby

Trapí Vás zánět dásní, paradentóza, zubní kámen nebo zapigmentované zuby? Nebo chcete jen preventivně chránit své zuby a dásně?

Neskrývejte dál svůj úsměv, my Vám s tím pomůžeme!

Naším cílem je Váš zdravý úsměv, který se nebudete bát rozdávat a zároveň zkušenost, že dentální hygiena nemusí být utrpení.

Zánět dásní

Zánět dásní se zpočátku projevuje otokem dásní, zarudnutím a krvácením při čištění. Dásně mohou být citlivé až bolestivé. Zánět dásní vzniká v důsledku dráždění plakem a později zubním kamenem v dásňovém žlábku. Léčba zánětu dásní spočívá v odstranění nahromaděných povlaků a zubního kamene a instruktáži správné techniky čištění zubů.

Parodontitida

Parodontitida (nesprávným označením parodontóza) je zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubu, tzn. okolních struktur (dáseň, vazivová závěsná vlákna, kostěné lůžko zubu). Vzniká škodlivou bakteriální činností pod povrchem dásně, podél kořene zubu.

Prevence zubního kazu

Zubní kaz je nejrozšířenějším infekčním onemocněním na světě. Je způsoben bakteriemi ústní dutiny, které jsou schopny přeměňovat cukry z potravy na kyseliny a narušovat tak zubní sklovinu. Zubní kaz je důsledkem dlouhodobého působení kyselin z plaku a tedy špatnou ústní hygienou.

Remineralizace zubů

Jako prevence zubního kazu je nejúčinnější remineralizace zubů a tedy zpětné dodávání minerálů do skloviny. Základem by měla být kvalitní zubní pasta. Jednou týdně je pak možná aplikace koncentrovaného remineralizačního gelu nebo krému. Dnes je v lékárně běžně k sehnání mnoho preparátů.

Odstranění pigmentací

Pigmentace jsou tmavé až černé skvrny na zubech způsobené kouřením, pitím kávy, čaje, červeného vína a konzumací jiných barevných potravin. Žluté až hnědé zbarvení může být způsobeno používáním antibakteriálních ústních vod s přídavkem chlorhexidin diglukonátu, tmavé až černé zbarvení může být způsobeno chromogenními bakteriemi ústní dutiny. Tato exogenní zbarvení zubů se dají odstranit šetrným a zároveň efektivním způsobem i bez použití peroxidu.

Air Flow

Metoda air flow neboli pískování funguje na principu vysokého tlaku vzduch, vody a jemného prášku s mikrokuličkami. Takto jsou zuby zbaveny pigmentací, plaku, bakterií a to i v těžko přístupných místech jako jsou různé spáry, okraje výplní a rýhy na zubech. Vaše zuby budou dokonale vyčištěny a navrátí se jim jejich přirozená světlá barva. Zároveň se neutralizuje kyselé prostředí ústní dutiny a pozastaví se kazivé procesy na zubní sklovině.