Ordinace dentální hygieny Brno - Lenka Kupsová, DiS
ODSTRANĚNÍ PIGMENTACÍ

Pigmentace jsou tmavé až černé skvrny na zubech způsobené kouřením, pitím kávy, čaje, červeného vína a konzumací jiných barevných potravin. Žluté až hnědé zbarvení může být způsobeno používáním antibakteriálních ústních vod s přídavkem chlorhexidin diglukonátu, tmavé až černé zbarvení může být způsobeno chromogenními bakteriemi ústní dutiny. Tato exogenní zbarvení zubů se dají odstranit šetrným a zároveň efektivním způsobem i bez použití peroxidu.


AIR FLOWMetoda air flow neboli pískování funguje na principu vysokého tlaku vzduch, vody a jemného prášku (jedlé sody). Takto jsou zuby zbaveny pigmentací, plaku, bakterií a to i v těžko přístupných místech jako jsou různé spáry, okraje výplní a rýhy na zubech. Vaše zuby budou dokonale vyčištěny a navrátí se jim jejich přirozená světlá barva. Zároveň se neutralizuje kyselé prostředí ústní dutiny a pozastaví se kazivé procesy na zubní sklovině.


Před ošetřením přístrojem air flow je vhodné odstranit zubní kámen, aby vyleštění zubů pískováním bylo efektivní!
Po každém pískování se aplikují na zuby fluoridové koncentráty pro posílení zubní skloviny a to ve formě fluoridových laků, gelů nebo krému.